Олена Семко

інструктор з особистої безпеки

Олена Семко​

інструктор з особистої безпеки​

З ким я працюю

Проведення лекцій, офлайн-тренінгів,
майстер-класів для підліткових
та молодіжних груп

Проведення лекцій, офлайн-тренінгів,
майстер-класів для групп
дорослих людей

Чим я можу бути корисною

З чого складаються мої лекції/тренінги/майстер-класи:

Які навички набувають учасники:

Учасники отримують необхідні базові навички з безпеки та емоційно-вольового контролю. Навчаються діяти під впливом адреналіну, наприклад: приймати рішення, просити допомоги і т.д. Навчаються розпізнавати маркери загрози та діяти запобіжно. Також учасники знайомляться із власними реакціями у стресових ситуаціях (реакція тіла та психіки на адреналін).

Моє завдання як інструктора:

Дати необхідну інформацію учасникам

За допомогою практичних вправ виробити необхідні навички дій у небезпечних ситуаціях

Помістити учасників у стресову ситуацію, щоб закріпити нові навички

Навчити їх контролювати емоції страху в небезпечній ситуації

Формати проведення заходів:

ЛЕКЦІЯ – 1 год
МАЙСТЕР-КЛАС – 2 год
ТРЕНІНГ (1-денний) – 6 год
ТРЕНІНГ (2-денний) – 10 год

Чим відрізняється мій підхід

Я експерт з питань особистої безпеки. Більшу частину свого життя присвятила вивченню питань самооборони, психології агресивної та віктимної поведінки (поведінки жертви); я вивчала, як реагує наша психіка на стрес і як людина схильна діяти у стресових ситуаціях.

Маю безпосередній досвід небезпечних ситуацій як у своїй країні, так і в подорожах.

Є ще одна грань мого життя та моїх інтересів – вивчення релігії та традицій Сходу, особливо Індії. Мені цікаво розглядати питання агресивної поведінки, насильства та самооборони через призму стародавніх традицій. Наприклад, як принцип «ахімси» (ненасильства) можна застосувати під час самооборони. Чому деякі люди зустрічають на своєму шляху серійні вбивці? Як бути готовим до подібної зустрічі зі «злом» і що про це говорять давні тексти?

Зараз велику частину свого часу я віддаю роботі з дітьми та молоддю. Я навчаю їх правильно мислити у небезпечних ситуаціях, ефективно приймати рішення та швидко справлятися з негативними емоціями.
Я вважаю, що наше завдання як дорослих,
передати молодому поколінню свій досвід та вміння,
щоб у майбутньому наше життя проходило у любові та мирі.

Тренінги

Все наше життя ґрунтується на взаємодії з іншими. Від того, наскільки ми успішні у комунікації, залежить наша впевненість у собі. І навпаки, від впевненості у собі залежить успішність нашої комунікації.

Тренінг відбувся у рамках проекту InterAction Place.

Тривалість: 6 годин.

Вік учасників: від 14 до 35 років.

Відомо, що бути впевненим у собі означає мати такі якості як відповідальність, самоконтроль, аналітичне мислення і рішучість. Але як теорію застосувати у практиці? Цьому ми й навчаємось на тренінгу.

Тренінг складається з трьох елементів: вивчення власних патернів поведінки, теорія та практична частина. Учасники поміщаються у неординарні ситуації, де потрібно швидко реагувати на виклики та приймати непрості рішення, тим самим виявляючи свої сильні сторони та коригуючи неефективні моделі поведінки.

У підлітковому віці дуже важливо усвідомлювати свої межі, важливо відчувати – де я, а де не я, де мої власні емоції, вчинки, переконання, а десь чужі. Це, з одного боку, дає можливість не розчинитись у бажаннях та очікуваннях інших людей, з іншого – вчить не виставляти надто жорсткі межі, тим самим відштовхуючи оточуючих від себе.
Тренінг відбувся у рамках табору для підлітків «Erlebniscamp mal anders!»

Тривалість: 5 годин.

Вік учасників: від 12 до 15 років.

Кількість учасників: 30.

На ньому учасники вчилися вибудовувати свої межі, визначати та захищати їх. Особлива увага приділялася тому, як можна визначити, що твої межі порушені або коли ти порушуєш кордони інших людей. Також тренувалися ефективно та безконфліктно повідомляти про порушення своїх кордонів та говорити «Ні».
Тренінг складався з двох частин – теорії та практики.

Замовник тренінгу: Kinderzentrum CONNECT та громадська організація по роботі з російськомовною молоддю в Баварії JunOst Bayern.

В подростковом возрасте очень важно осознавать свои границы, важно ощущать – где я, а где не я, где мои собственные эмоции, поступки, убеждения, а где чужие. Это, с одной стороны, дает возможность не раствориться в желаниях и ожиданиях других людей, с другой – учит не выставлять слишком жесткие границы, тем самым отталкивая окружающих от себя. Тренинг состоялся в рамках лагеря для подростков «Erlebniscamp mal anders!» Продолжительность: 5 часов.
  • Как реагирует мое тело и психика в стрессовых ситуациях? 
  • Как распознать маркеры угрозы? 
  • Что мне делать, если я попал в толпу, и как остаться в живых если я упал? 
  • Как мне себя вести, если в помещение зашел шутер и я слышу выстрелы?
На эти и другие вопросы участники тренинга получили ответы в рамках занятия «Алгоритм мышления в опасных ситуациях».  На занятии моделировались реальные ситуации, исследовалось, как реагирует наша психика. Прослушав теорию и отработав практические упражнения, каждый из участников выстраивал для себя понятный и простой алгоритм действия в опасной ситуации. Преимущество этого занятия в том, что участники получили практические навыки поведения в случае опасности и увидели свои сильные и слабые стороны. Занятие состоялось в рамках проведения палаточного молодежного лагеря «Land der Ideen». Продолжительность: 2 занятия по 2 часа для разных групп. Возраст участников: от 17 до 40 лет. Количество участников: по 15 в каждой группе. Заказчик тренинга: молодежная организация JunОst in Bayern.
В наше время вопрос безопасности подростков актуален, как никогда. Мошенники на улице, квартирные воры, пожар и паника в общественном месте – это только часть из них! Правильное поведение ребенка, подростка в первые минуты опасности, в разы снижает вероятность несчастья. В рамках лагеря выходного дня, который проводился в городе Geroldstein, было проведено занятие по самообороне для подростков. Количество участников: 27. Возраст участников: от 11 до 15 лет. Продолжительность: 2 часа. На нем рассматривались общие правила поведения в опасных ситуациях (пожар, шутер, проявлении агрессии) и разучивались простые и эффективные техники самообороны при нападении. Заказчик тренинга: Центр детей и молодежи в Саарбрюкене «CONNECT» ( Kinder – und Jugendzentrum im Saarbcrüken).
Каждый день в мире происходят климатические, политические и экономические изменения. Любой из нас может оказаться в опасности: попасть в эпицентр стихийного бедствия или конфликта, стать объектом нападения или ограбления. Мир давно потерял свою стабильность, а вместе с этим резко повысился риск внезапно попасть в беду. Несмотря на большое разнообразие опасных ситуаций, все они имеют общие черты:
  • Неожиданность проявления; 
  • Быстрое развитие событий;
  • «Точку невозврата».
Это значит, что время на принятие решения будет очень мало, поэтому важно заранее отработать алгоритм, который поможет быстро оценить ситуацию и выбрать самую эффективную модель поведения при конкретной угрозе. Так как речь идет о нашей жизни и здоровье, то построить такой алгоритм заранее – просто жизненно необходимо. Так же важно уметь правильно оценивать свои ресурсы и знать, как реагирует тело и психика в опасных ситуациях.  На тренинге «Алгоритм мышления в опасных ситуациях» мы разберем все эти темы и ответим на вопросы:
  • Как не дать застигнуть себя врасплох?
  • Как помочь другим?
  • Как справиться с эмоцией страха и растерянностью?
Тренинг состоит из теоретической и практической части, а также включает в себя разбор кейсов и ситуативное моделирование.  Тренинг состоится в рамках проекта InterAction Place. Количество участников: не более 20. Возраст участников: от 18 до 35 лет. Продолжительность: 6 часов. Заказчик тренинга: молодежная организация Inter Action Place. На нем рассматривались общие правила поведения в опасных ситуациях (пожар, шутер, проявлении агрессии) и разучивались простые и эффективные техники самообороны при нападении. Заказчик тренинга: Центр детей и молодежи в Саарбрюкене «CONNECT» ( Kinder – und Jugendzentrum im Saarbcrüken).

ТЕМИ МАЙБУТНІХ ТРЕНІНГІВ

Відгуки

Відео

Сертифікати

Контакти

У вас залишились питання? Зв’яжіться зі мною будь-яким зручним способом: напишіть у месенджер або на пошту